Godziny otwarcia

Od pon 9:00 do pią 21:00

Sob od 9:00 do 17:00

Zadzwoń do nas

Wyślij do nas e-mail

Jak zabezpieczyć meble podczas przeprowadzki?

zabezpieczyć meble

Jak zabezpieczyć meble podczas przeprowadzki?

Aby meble podczas przeprowadzki nie zostały uszkodzone należy je odpowiednio zabezpieczyć. Jak to zrobić? Wiedza w tym zakresie jest niezmiernie ważna. Na rynku dostępnych jest szereg pomocy, dzięki którym przeprowadzkę można usprawnić i zabezpieczyć meble przed uszkodzeniami.

Dobre przygotowanie

Przeprowadzka to duże przedsięwzięcie logistyczne, zwłaszcza jeśli chodzi o meble. Współczesne meble nie są już tak wytrzymałe jak dawniejsze, co za tym idzie przy przeprowadzce wymagają szczególnego zabezpieczenia i ostrożności. Niestety, ostatnio większość mebli które raz zostały złożone nie nadaje się do rozłożenia i ponownego złożenia w nowej lokalizacji. Warto jednak zadbać o to by wyciągnąć z mebli półki, rozmontować szklane elementy, wyciągnąć szuflady, czy drzwiczki. Plan przeprowadzki to podstawa w tym przedsięwzięciu. Nie można przenosić mebli chaotycznie, czasem niezbędna jest określona kolejność, czasem kluczowe znaczenie ma które meble trzeba zabezpieczyć.

Jak zabezpieczyć meble podczas pakowania

Transport mebli wymaga ich maksymalnego rozłożenia, jak i zabezpieczenia przed uszkodzeniem. Niestety nie każdy mebel da się rozłożyć. Coraz więcej mebli jakie kupujemy do domu i biura to jednorazówki. O ile meble kupujemy złożone w pudełkach to przeprowadzając się musimy poradzić sobie z ich przeniesieniem w całości lub częściowo złożonych. W przypadku szaf, szafek, komód może być to operacja skomplikowana gdy nie posiadamy dużej przestrzeni manewru. W dodatku musimy znieść meble z iluś pięter w ciasnym bloku.

By zabezpieczyć meble warto użyć folii stretch, folii piankowej czy bąbelkowej. W szczególności zabezpieczyć należy narożniki, ale także brzegi, kanty meblowe. By meble nie uległy porysowaniu warto obłożyć je otuliną. W zależności od wielkości mebli, ilości i warunków przeprowadzki zabezpieczeń może być mniej lub więcej. Dobre zabezpieczenie pozwoli cieszyć się nienaruszonym stanem mebli w nowym miejscu. To ważne w szczególności w przypadku mebli tapicerowanych, mebli w połysku czy ze szklanymi witrynami i lustrzanymi dekoracjami.

Polecamy: Dlaczego folia bąbelkowa jest niezbędna podczas przeprowadzki?

Profesjonalne zabezpieczenia

Amatorskie przeprowadzki mogą się źle skończyć, aby prawidłowo zabezpieczyć meble niezbędne jest doświadczenie i ostrożność. Przede wszystkim meble narażone są na uszkodzenia związane z wynoszeniem mebli z pomieszczeń i załadunkiem na meblowóz. Samochody służące do przeprowadzki są przystosowane do blokowania mebli w podróży. Posiadają pasy, kliny oraz przegrody. Dzięki tym zabezpieczeniom meble nie poobijają się podczas wyboistej drogi, na zakrętach czy progach zwalniających.

Profesjonalne zabezpieczenie mebli jest stosowane w praktyce przez firmy realizujące przeprowadzki. Meble zabezpieczane mają narożniki, jak również są one tak rozmontowywane aby zajmowały niewiele miejsca w transporcie i mogły być bez uszczerbku wniesione i ustawione w docelowej lokalizacji. Pasy do przenoszenia mebli są dostosowywane do ciężaru i wielkości poszczególnych skrzyń. Kartony i folie używane do zabezpieczeń pomagają w ochronie mebli, także tych nad gabarytowych i nieforemnych, z materiałów delikatnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *