Godziny otwarcia

Od pon 9:00 do pią 21:00

Sob od 9:00 do 17:00

Zadzwoń do nas

Wyślij do nas e-mail

Dlaczego opisywanie kartonów podczas przeprowadzki się opłaca?

opisywanie kartonów

Dlaczego opisywanie kartonów podczas przeprowadzki się opłaca?

Podpisywanie kartonów wypełnionych drobiazgami to gwarancja sukcesu podczas każdej przeprowadzki. Jeśli wydaje ci się, że będziesz pamiętać co gdzie włożyłeś i spakowałeś to się mylisz. W rzeczywistości pakując się robimy to chaotycznie a to wielki błąd. Porządek, opisywanie kartonów i pudełek, zgrabne ich układanie, system pakowania to podstawy udanej przeprowadzki.

Odpowiednie przygotowanie

Przygotowanie przeprowadzki to ważny element całego przedsięwzięcia. Jeśli robimy to po raz pierwszy dobrze jest skorzystać z rad i doświadczenia innych. Bezwzględnie należy zadbać o odpowiednie spakowanie swego dobytku. Samo wypakowanie przedmiotów z szafy nie wystarczy, muszą zostać one spakowane w opakowania zbiorcze. Zwłaszcza tyczy się to drobiazgów i rzeczy o nieregularnych kształtach. Kartony, pudła o wiele łatwiej jest przenosić, gromadzić i transportować. Niestety szare kartony sprawiają że nie widać co w nich się znajduje, jeszcze trudniej jest zidentyfikować to co skrywa dno kartonu. Aby zapobiec nerwowemu przeszukiwaniu wielu pudeł za jedną rzeczą warto jest opisywać zawartość pudełka.

Szybko i sprawnie

Jeśli zależy Ci na tym by przeprowadzka nie była stresem i horrorem zadbaj o systematykę pakowania. Proces pakowania jest żmudny ale za to wprowadzenie usprawnień w postaci opisywania kartonów i pakowania przedmiotów w przemyślany sposób pozwala przyspieszyć przeprowadzkę a już na pewno rozpakowywanie w docelowym miejscu. To także swego rodzaju ochrona przed uszkodzeniem przedmiotów które skrywa dane pudło. O wiele łatwiej jest rozpakować odpowiednie pudło niżeli przypadkowe prowadząc do bałaganu. O wiele prościej jest zapewnić bezpieczeństwo w transporcie kartonom opisanym ostrożnie szkło itp. Opisane kartony można pakować i rozpakowywać w określonej kolejności. Również transport kartonów jest łatwiejszy niżeli luźne worki, czy przedmioty zupełnie nieopakowane.

Polecamy: Jak zabezpieczyć meble podczas przeprowadzki?

Dokładne opisywanie kartonów

Im dokładniejszy opis na kartonie o zawartości tym lepiej. Dlaczego jest to ważne? Zwykle przeprowadzka nie kończy się w jeden dzień a na pudełkach przychodzi nam funkcjonować krótszy lub dłuższy czas. Jeśli jest to dwa trzy dni damy sobie rade, jeśli jednak przeciąga się do kilku tygodni zwykle następuje sytuacja w której szukamy danej rzeczy i znaleźć jej nie potrafimy. Opisane pudełka pozwalają przeszukać je bez ich rozpakowywania i otwierania. Dzięki opisom możemy znaleźć poszukiwany przedmiot mimo iż kartony są podobne lub identyczne. To ogromna zaleta, dlatego warto o tym pomyśleć już na etapie pakowania przedmiotów przygotowując się do przeprowadzki.

Spis inwentarza

Opisywanie pudełek można przeprowadzić dwojako. Przede wszystkim pisząc na pudełku kategorię zawartości w mniej lub bardziej szczegółowy sposób. Innym sposobem jest stworzenie spisu rzeczy spakowanych poprzez numerowanie pudeł i szczegółowy opis zawartości, spis rzeczy spakowanych do pudła. Listy zawartości warto sporządzić w dwóch egzemplarzach wrzucając jeden egzemplarz do pudełka lub naklejając na pudło a drugi jako załącznik do spisu pudeł. Wiele zależy od tego jaki charakter ma przeprowadzka. Jeśli są to rzeczy osobiste o wiele łatwiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *