Godziny otwarcia

Od pon 9:00 do pią 21:00

Sob od 9:00 do 17:00

Zadzwoń do nas

Wyślij do nas e-mail

Dlaczego folia bąbelkowa jest niezbędna podczas przeprowadzki?

folia bąbelkowa

Dlaczego folia bąbelkowa jest niezbędna podczas przeprowadzki?

Folia bąbelkowa to jeden z materiałów bardzo pomocnych podczas przeprowadzki. Nie jest to zabezpieczenie w pełni ekologiczne jak karton ale za to niezmiernie skuteczne. Dzięki folii z bąbelkami powietrza możemy uchronić wiele swojego dobytku przed stłuczeniem, pęknięciem, obdarciem czy zgnieceniem. To świetne zabezpieczenie zarówno dla mniejszych jak i większych elementów. Folia bąbelkowa znajduje zastosowanie przy zabezpieczaniu mebli, sprzętu AGD, RTV, jest wręcz uniwersalna, w dodatku jej koszt jest stosunkowo niski.

Folie powietrzne

Na rynku dostępne są bardzo różne produkty jeśli chodzi o folie powietrzne. Różnią się one grubością jak i wytrzymałością bąbelków powietrza. Niektóre folie są wzmocnione z jednej strony, przeznaczone do cięższych przedmiotów. Folia bąbelkowa jest produktem stosunkowo tanim a skutecznym. Dzięki zabezpieczeniu folią powietrza wiele przedmiotów może być transportowanych bez obaw o ich uszkodzenie. Dotyczy to nie tylko szklanych przedmiotów ale przede wszystkim nietypowych rozmiarów i kształtów. Folia świetnie wypełnia puste przestrzenie. Można nią przedmioty wypełniać, owijać jak też miejscowo zabezpieczać na przykład wyłącznie narożniki lub brzegi. Firmy przeprowadzkowe powszechnie stosują folie bąbelkową celem zabezpieczenia przedmiotów klienta. W wielu przypadkach folie użyć można wielokrotnie, o ile nie została zniszczona.

Materiał pakowy

Folia powietrzna sprawdza się nie tylko jako zewnętrzny materiał ochronny, ale również folia służąca pakowaniu drobiazgów w pudełkach. Planując przeprowadzkę dobrze jest wyposażyć się w niemałą ilość folii i to różnego rodzaju. Z pewnością inna folia przyda się do kieliszków a inna do wazonów, czy delikatnych dekoracji. Wespół z pianką folia bąbelkowa jest w stanie zabezpieczyć każdy przedmiot. Bardzo łatwo się ja docina, urywa, jak również związuje czy skleja. Wystarczy taśma samoprzylepna, nożyce i folia by przeprowadzka stała się bezpieczna. Nie oznacza to jednak że przedmioty w folii są niezniszczalne. Nadal należy na nie uważać, jednak utknięcie na schodach, dobicie do ściany nie spowoduje poważnych uszkodzeń. Można zatem spać spokojniej i na więcej sobie pozwolić. Folia przydaje się nie tylko do mebli, szaf ale i elektroniki jak telewizory czy komputery. Ponadto folie świetnie sprawdzają się przy zabezpieczaniu lamp, kloszy, dywanów itp.

Polecamy: Dlaczego opisywanie kartonów podczas przeprowadzki się opłaca?

Folia bąbelkowa i jej ochrona

Jak działa folia bąbelkowa? Bąbelki wypełnione powietrzem pękają dopiero przy dostatecznie dużym nacisku. Mocowanie się z folią uwielbiają dzieci. Jak się okazuje przekłucie, przebicie bąbelków nie jest takie proste. To właśnie sekret folii. Im mniejsze bąble tym trudnej je uszkodzić, chociaż i duże bąbelki stawiają niemały opór. Przy uderzeniu najpierw uszkadza się folia o ile w ogóle do tego dojdzie. Dopiero w dalszej kolejności uszkadza się przedmiot w folie opakowany. Zdarcie folii także nie jest łatwe jeśli zostanie dobrze zamocowana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *