Godziny otwarcia

Od pon 9:00 do pią 21:00

Sob od 9:00 do 17:00

Zadzwoń do nas

Wyślij do nas e-mail

Dlaczego warto ubezpieczyć przeprowadzkę?

ubezpieczenie

Dlaczego warto ubezpieczyć przeprowadzkę?

Ubezpieczenie przeprowadzki może być dylematem, w końcu to dodatkowy koszt. Jeżeli mamy do przewozu cenne przedmioty, nie chcemy by cokolwiek zginęło lub się zniszczyło warto jest rozważyć ubezpieczenie. Co do zasady korzystając z usług firmy przeprowadzkowej nasz dobytek jest ubezpieczony. Jednak warunki standardowego ubezpieczenia bywają różne i rzadko zadowalające, można jednak dokupić dodatkową polisę.

Przeprowadzka to chaos

Bez względu na to jak bardzo chcemy profesjonalnie zrealizować przeprowadzkę musimy liczyć się z chaosem. Zamieszaniu i pośpiechowi sprzyjają błędy. To właśnie na tę okoliczność przydaje się ubezpieczenie. Kiedy do uszkodzeń itp. zdarzeń dochodzi nie z czyjeś winy ale z przyczyn różnych niezawinionych w tym siły wyższej. Poza uszkodzeniami materialnymi ubezpieczenie objąć może czas przeprowadzki. Zdarza się, że jest on kluczowy. Jeśli ulegnie zmianom będzie nam przysługiwać odszkodowanie. Nie są to takie rzadkie przypadki kiedy dochodzi do unieruchomienia meblowozu. Uszkodzenia pojazdu transportującego lub też zamknięcia drogi. Sytuacji może być wiele, również tych które są całkowicie nieprzewidziane jak chociażby powódź. Często jednak ubezpieczenie chroni przed błędem ludzkim jak uszkodzenia związane ze złym transportem, nieodpowiednim zabezpieczeniem przedmiotów itp.

Charakter przeprowadzki

Jeżeli do przeprowadzki mamy niewiele przedmiotów na niewielką odległość, w dodatku nie są to kosztowności o ubezpieczeniu możemy pomyśleć dodatkowo. Jednak jeśli czeka nas przeprowadzka międzynarodowa na dużą skalę, gdzie nie jesteśmy w stanie wszystkiego sami przypilnować warto jest się ubezpieczyć. Firmy ubezpieczeniowe oferują szereg możliwości w wariantach podstawowym i rozszerzonym. Rozważyć należy najbardziej optymalne warunki w stosunku do potrzeb. Jeśli transportujemy antyki, instrumenty muzyczne, dzieła sztuki, klejnoty, papiery wartościowe ubezpieczenie jest zalecane i wskazane. Oczywiście jest to koszt dodatkowy, jednak nie warto jest oszczędzać na ubezpieczeniu, gdyż straty mogą być znacznie większe.

Polecamy: Jak zabezpieczyć meble podczas przeprowadzki?

Czy ubezpieczenie jest potrzebne

Jedni ubezpieczają się na każdą okoliczność, inni wcale. O potrzebie ubezpieczeń można długo dyskutować, niemniej racjonalizm jest wskazany. Nie kupując ubezpieczenia winniśmy mieć świadomość iż w razie szkody będziemy stratni i nikt nam szkód nie pokryje. Możemy liczyć wyłącznie na siebie samych i mieć pretensje również tylko do siebie. Jeżeli taki stan rzeczy akceptujemy wówczas ubezpieczenie nie jest nam potrzebne. Jednak gdy mamy obawy i nie jesteśmy za przeprowadzkę pewni warto jest zastanowić się nam plusami wykupienia ubezpieczenia.

Planując przeprowadzkę należy skalkulować koszty i dobrze się do przeprowadzki przygotować. Mimo planu i skrupulatnego realizowania przeprowadzki warto się zabezpieczyć. Przede wszystkim ubezpieczenie przyda się na okoliczność uszkodzeń, ale również kradzieży, zagubienia przedmiotów. Zanim jednak zdecydujemy się na ubezpieczenie warto sprawdzić dokładne warunki jakie muszą zostać dopełnione by mówić można było o odszkodowaniu. Często zachętą są wysokie sumy ubezpieczenia, jednak już z wypłatą odszkodowania nie jest tak łatwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *